Okolí

Okolí Lipenského jezera je rájem pro cykloturisty. Značené cyklotrasy a cyklostezky ideálně propojují klidovou, přírodní oblast pravého břehu jezera s levým, kyterý je vybaven kvalitním zarízením a službani, které uspokojí i velmi náročné návštěvníky.

Na Lipensku je pro Vás připraven systém šesti navzájem propojených cyklotras. Tyto trasy prostřednictvím tří přívozů pravý a levý břeh jezera a šesti hraničnímy přechody jsou napojeny na rakouské cyklostezky.

Typy na výlety

Plešné jezero

Plešné jezero, neboli oko přírody, jak ho kdysi nazval Adalbert Stifter, se nachází v ledovcovém kotli pod vrchem Plechý v nadmořské výšce 1090 metrů, nezelých 13km západně od Horní Plané a 5km od Nové Pece

Pomník Adalberta Stiftera

Pomník Adalberta Stiftera se nachází nad severozápadním břehem Plešného jezera na vrcholu skalní stěny pod vrcholem hoky Plechý. Ze skalní plošiny před pomníkem je úchvatný výhled na jezero a jeho okolí.

Aquapark ve Frymburku

Aquapark ve Frymburku, rozkládající se na ploše cca 1500m2 je určen pro děti i dospělé. Součástí aquaparku jsou různé atrakce.

Schwarzenberský kanál

Mimořádné vodní dílo Schwarzenberský plavební kanál byo postaveno ve svahu Trojmezné a Plechého v letech 1789 až 1791 (starý kanál – 39,9km) a druhý úsek o délce 11,7km v letech 1821 až 1822.

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov,památka UNESCO, je významným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října.

Dvojice muzeí v Českém Krumlově

Dvojice muzeí v samém centru Českého Krumlova Vás nevšedním způsobem zavede do historie. Voskové figuríny dobových řemeslníků, vězňů a mučitelů z historie dávné i nedávné.

Cisterciánský klášter Vyšší Brod

Rozlehlý areál kláštera leží ve vyvýšené poloze nad západním břehem Vltavy ve Vyšším Brodě. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek gotické církevní architektury v Čechách.

Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě

Navštivte pošty od 16. století do současnosti v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě.

Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk s nočními prohlídkami s Bílou paní. Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů – Rožmberků.